I Asset Management valdomas tvarios miškininkystės fondas dvigubina portfelį

2022 03 28

Investicijų valdymo bendrovės „I Asset Management“ valdomas investicijų į tvarią miškininkystę fondas „Baltic Green Fund“ įgyvendino vieną didžiausių pastarųjų metų sandorių Baltijos šalyse – fondas įsigijo daugiau kaip 7 tūkst. hektarų miško Latvijoje, Rezeknės regione, taip kone dvigubai padidindamas savo valdomo turto portfelį.

„Baltic Green Fund“ iš privačių miško savininkų įsigijus 7 tūkst. hektarų miško Latvijoje, fondo valdomas miško žemės portfelis išaugo iki 15 tūkst. ha Baltijos šalyse. Iš jų daugiau didžiausią dalį – daugiau nei 13,5 tūkst. ha – sudaro turtas Latvijoje ir 1,5 tūkst. ha – miško žemė Lietuvoje. Sandorio finansiniu partneriu tapo „Citadele“ bankas, miško įsigijimui Latvijoje suteikęs „Baltic Green Fund“ 18 mln. eurų paskolą. Kaip sako „I Asset Management“ valdybos narys, „Baltic Green Fund“ investicijų direktorius Simonas Jurgionis, šis įsigijimas yra itin reikšminga fondo tvarios miškininkystės strategijos įgyvendinimo dalis.

„Šiuo sandoriu ne tik reikšmingai padidinome valdomą žemės plotą, bet ir sukoncentravome valdomą turtą keliuose didžiausią potencialą miškininkystės turto klasėje turinčiuose Latvijos regionuose, taip pasiekdami reikšmingą masto ekonomiją. Per pirmuosius dvejus veiklos metus fondas padėjo tvirtus pamatus ateities plėtrai ir dabar matome to rezultatą“, – sako „I Asset Management“ valdybos narys, „Baltic Green Fund“ investicijų direktorius S.Jurgionis.

„Baltic Green Fund“ fondas buvo įkurtas 2019 m. siekiant plėtoti tvarios miškininkystės investicijas Baltijos šalyse. Jau pirmaisiais veiklos metais fondui pavyko užsitikrinti institucinių investuotojų pasitikėjimą – pritraukti bankinį finansavimą ir Baltijos šalyse veikiančius pensijų fondus.

Pasak S.Jurgionio, tvarumas tapo neatsiejama kiekvieno verslo dalimi ir būtent profesionalūs valdytojai tai supranta geriausiai, todėl strateginis sprendimas nuo pat fondo įkūrimo koncentruotis tvarių miškininkystės investicijų srityje pasiteisino. „Baltic Green Fund“ fondo strategija ir turto valdymas atitinka FSC (ang. Forest Stewardship Council) tvarios miškininkystės standartus. Vienas svarbiausių FSC reikalavimų numato ribojimą kirsti daugiau kaip 80 proc. metinio biologinio miško prieaugio, tad fondo veikla yra orientuota į miško sodinimą, o ilguoju laikotarpiu fondo valdomuose plotuose miško tik daugėja. Tarp kitų ne mažiau svarbių reikalavimų yra ir bent 10 proc. fondo valdomo miško ploto nevykdyti visiškai jokios ūkinės veiklos, paliekant jį gamtos reikmėms.

„Fondo strategija yra miško auginimas. Mūsų komanda siekia įsigyti didžiausią galimą biologinio prieaugio potencialą turinčius miškus ir, pasitelkiant aktyvias miško valdymo strategijas, šį augimo potencialą kuo geriau išnaudoti. Sėkmingai užbaigę sandorį Latvijoje čia jau planuojame miško sodinimo darbus – apie tūkstantį hektarų žemės apsodinsime medžių sodinukais“, – teigė „Baltic Green Fund“ investicijų direktorius S.Jurgionis.

Kaip teigia „Citadele“ banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Baltijos šalyse Vaidas Žagūnis, miškininkystė tradiciškai yra vienas stipriausių pramonės sektorių Baltijos šalyse, kuris sparčiai vystosi ir teikia vis daugiau aukštos pridėtinės vertės paslaugų.

Tvarumo principais grįsta fondo strategija padeda ir konkurencingoje Baltijos šalių miškininkystės rinkoje. Pasak S.Jurgionio, didelio ploto miško pardavėjams yra svarbu, kad jų mišką įsigytų būtent tvarios strategijos šalininkai. Ne išimtis buvo ir šis daugiau nei 7 tūkst. hektarų sandoris Latvijoje. „Baltic Green Fund“ įgyvendinant miško įsigijimo sandorį Latvijoje fondui atstovavo „Cobalt“ bei „Delphi“ advokatų kontoros. Visą pardavimo procesą organizavo „Karl Danielsson Farm & Forest“.

Daugiau skaitykite:

Verslo žinios

15 min.lt

Dalintis