Taip gyvena studentai Vilniuje: šiuose namuose vietų neliko dar rugpjūtį

2022 10 21

Vilniaus būsto nuomos rinka pasipildė nauju, išskirtiniu objektu, kuriame labai greitai nebeliko ir laisvų gyvenamųjų vietų. Šalia Santaros klinikų oficialiai atidaryti kiek daugiau nei prieš metus pradėti statyti „Shed Co-living Vilnius“ studentų namai. Į modernius bei gausybe patogumų pasižyminčius studentų namus iš viso investuota 10 mln. eurų.

Projekto užsakovas – investicijų valdymo bendrovės „I Asset management“ valdomas fondas „European Student Housing Fund“.

„SHED Co-living Vilnius“ nuomai pasiūlyta 200 vienviečių ir dviviečių kambarių. Šiuo metu čia gyvena 219 studentų ir jaunų specialistų iš 32 pasaulio šalių. Visos gyvenamosios vietos buvo iš anksto rezervuotos dar rugpjūtį. Anot „European Student Housing Fund“ fondo partnerio Mato Mockeliūno, perspektyvų dar prieš vystant „SHED Co-living“ projektą buvo įžvelgta labai daug. O faktas, kaip naujuose studentų namuose greitai užsipildė gyvenamos vietos puikiai parodo ir ateities galimybes.

„Prielaidos, kad projektas bus sėkmingas, pasiteisino . Privačių studentų namų atsparumą patikrino pandemija. Pamatėme, kad net per patį jos įkarštį daugelyje Europos šalių panašių studentų namų užimtumas siekė 80–90 proc., o tiek prieš metus, tiek dabar, prasidėjus mokslo metams, studentai jau pilnai užpildo veikiančius privačius studentų namus. Tai reiškia, kad ir poreikis moderniam būstui regione toliau auga ir išlieka didžiulis.

Matome vietos investuoti į panašius objektus Lietuvoje ir ateityje. Mus domina pagrindiniai akademiniai centrai – Kauno ir Vilniaus miestai. Šiuos projektus vystytume bendradarbiaudami su vietiniais nekilnojamo turto vystytojais, kurie galėtų pasiūlyti patrauklią lokaciją tinkamą studentų būstui“, – teigia jis.

„SHED Co-living Vilnius“ projektui reikiamos nuosavo kapitalo lėšos buvo sutelktos iš daugiau kaip 20 investuotojų, kuriuos sudarė tiek privatūs asmenys, tiek šeimos ofisai ar instituciniai fondai.

Vienas iš pagrindinių projekto finansuotojų –„Citadele“ bankas. Jis studentų namų projektui Vilniuje skyrė 5,3 mln. EUR ilgalaikę paskolą.

Pasak „Citadele“ banko valdybos nario, Baltijos šalių verslo bankininkystės tarnybos vadovo Vaido Žagūnio, kokybiškų ir dinaminių studentų būstų, atitinkančių šiuolaikinio gyvenimo standartus paklausa, ypač tarp užsienio studentų, yra itin didelė visoje Europoje. Ne išimtis ir Vilnius.

„I Asset Management“ turi puikių pasiūlymų „co-living“ segmente, o šis objektas įsikūręs medicinos specialistų ir gydymo įstaigų apsuptyje prisidės prie komfortiškos studijų ir gyvenimo aplinkos vietiniams ir užsienio talentams. Esu tikras, kad jų gyventojai bus patenkinti ir stipriai nustebinti“, – sako V.Žagunis.

Visą straipsnį skaitykite Lrytas portale

 

Dalintis