Privati skola – kai krizės suteikia ne tik iššūkius, bet ir galimybes

2020 04 06

Investicijos į privačia skolą: krizės – galimybių metas
„Investicijos į privačia skolą pasižymi labai didelėmis galimybėmis rizikai valdyti. Tai leidžia iškarto reaguoti į besikeičiančią rinkos situaciją ir pasitelkti papildomas rizikos valdymo priemones ne tik būsimoms investicijoms, bet jau ir išduotoms paskoloms. Tai tampa itin aktualu kriziniu laikotarpiu, kai neapibrėžtumas rinkoje išauga.“– teigia Martynas Kavaliauskas turintis daugiau nei 15 metų tarptautinės patirties turto valdymo, privataus kapitalo pritraukimo bei nekilnojamo turto finansavimo srityse. M. Kavaliauskas yra Lietuvos banko prižiūrimo ir į privačią skolą investuojančio „NuCapital“ fondo valdytojas.

„Nereiktų pamiršti ir to, jog esant didesniam neapibrėžtumui – privačių paskolų paklausa labai išauga. Tad suvaldant rizikas atsiveria daug naujų investicinių galimybių. Tokiose situacijose atsiranda unikalios galimybės už geresnes rizikos proporcijas gauti padidintą grąžą. Dabartinė situacija fonui yra tarsi padidintų galimybių metas.“ – teigė M. Kavaliauskas.

 

Privati skola – alternatyva konservatyvesniam bankiniam finansavimui

Nors Lietuvoje nemažai smulkių ir vidutinių įmonių dar nesinaudoja privačios skolos teikiamomis galimybėmis, tačiau džiugu, jog šį finansavimo šaltinį atranda vis daugiau iš jų. Tą ypač skatina Lietuvoje susidariusi situacija bankinio finansavimo sektoriuje. Vertinant tokių išsivysčiusių rinkų kaip JAV ar JK patirtis, situacija, kai smulkus ir vidutinis verslas bankinį finansavimą iškeičia į privačią skolą, tikrai neturėtų keistis. „NuCapital“ valdytojo M. Kavaliausko teigimu, JAV bei JK rinkose apie 80% visų SVV paskolų yra suteikiama privačios skolos rinkose.

„Vienas pagrindinių privačios skolos privalumų SVV yra lankstumas bei greitis. Turime galimybę įsigilinti ir į nestandartinius projektus bei individualiai įvertinti rizikos ir grąžos santykį. Nuo pirmo pokalbio iki paskolos išdavimo užtrunkame ne ilgiau kaip iki dviejų savaičių. Klientai tą tikrai vertina.“ – tvirtino M. Kavaliauskas.

Jis pabrėžė, kad paklausa nuolat auga: „Regione vis labiau juntamas lankstaus bei savalaikio finansavimo poreikis. Tai buvo juntama dar iki COVID-19 sukeltos likvidumo krizės. Dabar poreikis išaugo net daugiau nei keletą kartų. Klientams labiau nei bet kada reikia sprendimų „čia ir dabar“, o mūsų fondui tai tikrai yra ne tik iššūkių, bet ir didelių galimybių metas.“

Kiečia naudotis fondo teikiamomis galimybėmis

Smulkiam ir vidutiniam verslui visuomet reikėjo ir reikės lankstesnių finansavimo galimybių bei nestandartinių sprendimų, lyginant su nusistovėjusia praktika finansuojant didžiuosius verslus. Remdamasis savo patirtimi, „NuCapital“ valdytojas M. Kavaliauskas mano, jog tokio finansavimo paklausa tik augs. Tai naudinga ne tik SVV bet ir investuotojams, kuriems atsiveria vis daugiau galimybių. Tai viena iš tų retų investicijų, kurios ekonominio neapibrėžtumo laikotarpiu, galimai, ne tik išsaugo, bet ir padidina investicinę grąžą.

„NuCapital“ privačios skolos fondą platina „Myriad Capital“.

Dalintis