Moderniems studentų namams „Shed Co-living“ Vilniuje suteiktas BREEAM „Excellent“ įvertinimas

2023 11 22

„I Asset Management” valdomo nekilnojamo turto fondo „IAM European Student Housing Fund“ studentų namams „SHED Co-living“, įsikūrusiam Vilniaus Santariškių rajone, suteiktas tarptautinis tvarių pastatų standarto BREEAM In-use „Excellent” įvertinimas.

BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) plačiausiai pasaulyje paplitęs pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodas. Suteikdami „BREEAM In Use“ sertifikatą, auditoriai įvertina 8 sritis, susijusias su pastato tvarumu ir darnumu.

A++ energetinio efektyvumo klasę atitinkantis „SHED Co-living” Vilniuje geriausiai įvertintas atsparumo, sveikatos ir gerovės bei energijos srityse, o bendras surinktų balų skaičius siekia 72.1 iš 100. Pastate įrengta dviračių saugykla, elektromobilių įkrovimo vietos, nuotėkio aptikimo sistema, bendrose erdvėse sumontuoti CO2 jutikliai, o vidaus ir lauko apšvietimui naudotos LED tipo lempos su automatiniais energijos taupymo valdikliais. Taip pat remiantis ornitologo rekomendacija ant pastato stogo sumontuoti inkilėliai paukščiams. Į projektą iš viso investuota 10 mln. eurų.

„Student Housing Fund“ investicijų direktorė Viktorija Valentonovičiūtė

„Didžiuojamės pasiekę vieną iš strateginių fondo tikslų, gavus „BREEAM In-use“ tvarumo sertifikatą. Gautas bene aukščiausias įmanomas „Excellent“ įvertinimas, skiriamas pastatui už efektyviai pritaikytus tvarumo sprendimus, leidžia mums pranašiai konkuruoti su tokio tipo projektais ne tik Baltijos šalyse bet ir visame CRE regione. Mūsų žiniomis šiuo metu šiame regione yra tik 5 studentų namų projektai, turintys BREEAM sertifikatą, iš kurių tik du prilygsta mūsų gautajam.“ – teigia „Student Housing Fund“ investicijų direktorė Viktorija Valentonovičiūtė.

„1 Asset Management“ komanda taip pat šiuo metu atlieka naujai atidarytų privačių studentų namų Krokuvoje sertifikavimą. Kol kas didžiausiam įmonės valdomam studentų namų projektui ir pirmajam Lenkijoje siekiama gauti ne žemesnį kaip BREEAM „Very Good“ įvertį. Taip pat planuojama, kad aukščiausius BREEAM įvertinimus atitiks ir kiti ateityje Lenkijoje vystomi projektai.

Tvarumas nebe mada, o norma

„Dirbdami su klientais matome, jog darni statyba ir pastatų sertifikavimas vis labiau tampa norma nekilnojamo turto rinkoje. Ir nors BREEAM In-use schema Lietuvoje yra viena populiariausių, tačiau „Excellent“ įvertinimą gauna ne kiekvienas. Norint pasiekti tokį aukštą įvertinimo lygį reikia įdėti nemažai pastangų bei pritaikyti netradicinius sprendimus. „SHED Co-living” Vilniuje siekė ne tik pastato tvarumo – įdiegta pastato valdymo sistema užtikrina energetiškai efektyvų inžinerinių sistemų naudojimą – bet daug dėmesio skyrė ir žmogaus gerbūviui. Projekto metu daug investuota į bendrų erdvių, tokių kaip sporto salė, bendravimo ir žaidimų zonos, sukūrimą. Taip pat svarbu paminėti ir pridėtinę ekologinę vertę, kurią pastatui bei jį supančiai aplinkai „SHED Co-living“ komanda sukūrė ant stogo įrengdami inkilus.“ – projekto eigą komentuoja Ugnė Didžiariekytė, sertifikavimo klausimais konsultavusios įmonės „Vesta Consulting“ tvarumo konsultantė.

„Tvarumas šiais laikais nebe mada, o tiesiog naujas standartas, kurio mes kaip fondas siekiame laikytis kurdami ateities projektus. Tvarūs, energetiškai darnūs projektai yra ne tik naudingesni žmogui ir gamtai, bet ir ilgaamžiškesni, turintys aukštesnę vertę ir grąžą.“ – papildo V.Valentonovičiūtė.

 

Plačiau apie privačių studentų namų fondą.
Plačiau apie „Shed Co-living“ Vilniuje.

Dalintis