Vilniuje atidarytas didžiausias šalyje gyvūnų gydymo ir sveikatinimo kompleksas

2023 01 31

Lietuvoje gyvenanti suomė Liisa Leitzinger per pastaruosius 6 metus naujus namus Suomijoje surado 1500 Lietuvos prieglaudų globojamų šunų. Matydama, kad gyvūnai turi labai daug sveikatos problemų, o sąlygų jiems padėti Lietuvoje nėra, ji su vyru ėmėsi analogų neturinčio projekto – šeimos lėšas investavo į unikalų reabilitacijos centrą Vilniuje, kuriame gyvūnai atsigauna po operacijų ir sunkių traumų. Vienintelis šalyje gyvūnų reabilitacijos centras įsikūrė didžiausiame Lietuvoje gyvūnų gydymo ir sveikatinimo komplekse Vilniuje, Lazdynų mikrorajone, kuris šiandien buvo oficialiai atidarytas visuomenei. Čia po vienu stogu įsikūrė ir didžiausia Lietuvoje visą parą dirbanti gyvūnų ligoninė, ir daug kitų paslaugų augintiniams.

Šiandien Vilniuje, Bukčių gatvėje, atidarytame komplekse įsikūrė visą parą veikianti didžiausia šalyje gyvūnų ligoninė su visą parą budinčiais veterinarijos gydytojais ir stacionaro skyriumi, kurioje jau teikiamos visos būtiniausios gyvūnų gydymo paslaugos ne tik šunims ir katėms, bet ir egzotiškiems gyvūnams – nuo ligų diagnostikos iki sudėtingiausių operacijų bei gydymo intensyvios priežiūros stacionare.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, tai pirmoji gyvūnų ligoninė mieste su visą parą ne tik šiokiadieniais, bet ir visomis švenčių dienomis ligoninėje fiziškai budinčia veterinarijos gydytojų komanda. Be to, jau netrukus ligoninėje pradės veikti ir pirmasis Vilniuje gyvūnų kraujo bankas, leisiantis ir sostinėje atlikti gyvybes gelbstintį gyvūnų kraujo perpylimą.

Vieninteliame tokiame Lietuvoje komplekse duris įsikūrė ir analogų mūsų šalyje neturintis gyvūnų reabilitacijos centras „Rubis“, kuriame įrengtas specialiai keturkojams skirtas baseinas ir vandens takelis – sunkiai sergantiems, traumuotiems gyvūnams čia atliekamos hidroterapijos ir gydomosios procedūros lazeriu, po kurių šunys vėl pradeda vaikščioti ir džiaugtis visaverte gyvenimo kokybe. Centre dirba užsienyje išsilavinimą įgiję specialistai, nes Lietuvoje tokios kvalifikacijos specialistai dar neruošiami.

Gyvūnams šiame komplekse teikiamos ne tik būtinos gydomosios bei sveikatinimo, bet ir visos kitos priežiūros paslaugos: čia veikia šunų viešbutis, dienos centras, kuriame augintinį galima palikti ir vos kelioms valandoms, keturkojų treniruočių salė, į kurią šeimininkai atsiveda savo šunis energijai išlieti, teikiamos gyvūnų masažo, kirpyklos ir kt. paslaugos, organizuojami seminarai gyvūnų sveikatos temomis.

Daugiau skaitykite Delfi.lt straipsnyje

Dalintis

Kitos naujienos