I Asset Management valdomas skolos fondas NuCapital finansuos elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrą

2022 04 04

„I Asset Management” fondas finansuos „Inbalance“ elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrą – planuojama 640 stotelių

Investicijų bendrovės „I assset management“ fondas „NuCapital“ ‚ suteikė 1,5 mln. EUR paskolą finansuoti elektrinių automobilių įkrovimo stotelių tinklo „Inbalance“ plėtrą. Planuojama, kad panaudodama gautas lėšas, „Inbalance“ Baltijos šalyse bei Lenkijoje per artimiausius dvejus metus įrengs 640 naujų įkrovimo stotelių.

„NuCapital“ paskolą dviejų metų laikotarpiui suteikė „Inbalance“ prekės ženklu veikiančios bendrovės „Inbalance Grid“ dukterinei įmonei „EV Infrastruktūra 2“.

„Finansuodami projektus, pirmenybę skiriame aukščiausius aplinkos apsaugos, atsakingos veiklos ir gerosios valdysenos principus atitinkantiems projektams. Mums imponuoja inovatyvus ir tvarus „Inbalance“ komandos pasirinktas plėtros modelis, kai elektromobilių įkrovimo stotelių technologiniai sprendimai be didelių investicijų pritaikomi ir lengvai instaliuojami į jau esamą elektros tinklų infrastruktūrą. Džiaugiamės, galėdami prisidėti ne tik prie spartesnės įmonės plėtros, bet ir greitesnių sprendimų mažinti CO2 emisijas miestuose”, – sako Martynas Kavaliauskas, „I Assset Management“ valdybos narys ir NuCapital fondo valdytojas.

Planas – 20 proc. elektromobilių įkrovimo stotelių rinkos dalies regione

„Lietuvoje ir visame aplinkiniame regione sparčiai daugėja elektromobilių, atitinkamai reikia dar spartesnės infrastruktūros plėtros ir tūkstančių įkrovimo stotelių – planuojama kad Lietuvoje 2030 metais net 20 proc. visų automobilių jau bus elektriniai. Siekiame per kuo trumpesnį laiką išplėsti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, užtikrinti didesnį stotelių prieinamumą tiek įmonėms, tiek gyventojams. Partnerystė su „I asset management“ fondu padės mums plėstis ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione, Lenkijos rinkoje. Per šį bendradarbiavimą įrengtos 640 stotelių sudarytų maždaug penktadalį visų regione esančių viešų stotelių“, – sako Simonas Stankus, „Inbalance“ vadovas.

Elektromobilių įkrovimo stoteles įrengia savo lėšomis ir išnuomoja

2019 m. įkurta „Inbalance“ iš investuotojų yra pritraukusi 2,5 mln. EUR. Pasak „Inbalance“ vadovo, įmonės noriai naudojasi paslaugos modelį, kadangi jis nereikalauja didelių investicijų.
„Stotelių klientams nereikia pirkti, nes mes siūlome jas nuomos principu ir kartu teikiame priežiūros paslaugas. Taip užtikriname, kad verslams nereikėtų didelių pradinių investicijų, todėl jie žymiai aktyviau įsirengia įkrovimo stoteles. Tokiu būdu galime vykdyti aktyvią plėtrą, o gyventojams atsiranda galimybė krautis darbo ir prekybos vietose, todėl jie drąsiau renkasi elektromobilius“, – sako S. Stankus.

Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas, S. Stankaus teigimu, tampa nauja norma biurų bei komercinės paskirties objektų vystytojams. „Elektromobilių stotelių įrengimo ir jų nuomos modelį pasiūlėme NT fondams, kurie valdo biurų bei komercinės paskirties objektus. Taip pat bendradarbiaujame ir su viešbučiais, maitinimo vietomis, kurios nori įsirengti stoteles, esame pasirengę kalbėtis ir su miestų gyvenamųjų rajonų daugiabučių namų vystytojais ir bendrijomis“, – sako S. Stankus.

„Inbalance“ kompetencijų, inovacijų ir verslo modelio visuma visiškai atitinka mūsų strateginę kryptį prisidėti prie CO2 emisijų mažinimo investuojant į technologines kompanijas. Esame įsitikinę, kad bendrovė taps pirmaujančiu žaidėju, formuojančiu elektromobilių įkrovimo ekosistemą ir užtikrinančiu infrastruktūros prieinamumą. Partnerystė su „I Asset Management” valdomu „NuCapital“ fondu ir jo suteiktas finansavimas padės „Inbalance“ akseleruoti kompanijos plėtrą šiuo svarbiu momentu visai Europos energetikos ekosistemai , – sako vieno pagrindinių „Inbalance“ investuotojų „Contrarian Ventures“ rizikos kapitalo fondo partneris Tomas Kemtys.

Apie „Inbalance“

„Inbalance” – veikia nuo 2019 m. Ji kuria, gamina ir valdo išmanias elektromobilių įkrovimo stoteles, yra įkrovimo tinklo operatorius. Kompanija stato ir valdo stoteles Baltios šalyse ir Lenkijoje. „Inbalance“ dirba su didžiaisiais prekybos tinklais ir NT fondais – plėtoja elektromobilių įkrovimo tinklą prie „IKI“ parduotuvių, bendradarbiauja su „Baltic Horizon“, „Eften Capital“ ir kt.

Daugiau skaitykite:

Verslo Žinios

Alfa

 

Dalintis