„Vet Ventures Europe“ plečia veterinarijos klinikų tinklą į Estiją

2023 09 18

Pirmasis įmonės „Vet Ventures Europe“, kurios akcininkai yra „I Asset Management“ valdomas fondas „IAM Petcare Growth Fund“ ir „BaltCap“, plėtros žingsnis į Estiją – vienos žinomiausių privačių veterinarijos klinikų „Tiina Toometi“ 100% akcijų įsigyjimas. Tai svarbus žingsnis kuriant stiprų veterinarijos klinikų tinklą Baltijos ir CRE regione.

Estijos privačių veterinarijos klinikų lyderė

„Tiina Toometi“ klinika yra pirmoji privati 1991-ais metais Estijos sostinėje Taline įkurta klinika, kuri teikia aukščiausio lygio veterinarijos paslaugas. Klinikoje šiuo metu dirba 19 darbuotojų, iš kurių 7 yra veterinarijos gydytojai.

„Tai strateginis fondo žingsnis. Ilgai analizavę rinką supratome, kad nors ši kliniką nėra pati didžiausia rinkoje, bet jos įkūrėjos Tiina Toometi ilgametė patirtis, reputacija ir žinomumas bus itin naudingi toliau vystant klinikų portfelį Estijoje. Tiina Toometi – viena žinomiausių Estijos veterinarių, dažnai televizijoje komentuojanti su gyvūnų gydymu susijusias aktualijas, bei yra parašiusi net tris knygas, skirtas besirūpinantiems savo augintiniais namuose. Fondui įsigijus kliniką, T. Toometi lieka dirbti kaip jos vadovė ir fondo atstovė bei partnerė Estijoje.“ – teigia „IAM Petcare Growth Fund“ partneris Aurimas Martišauskas.

Estijos veterinarijos rinka labiau pažengusi nei kitų Baltijos šalių

„IAM Petcare Growth Fund“ fondo valdytojas Rapolas Markevičius neslepia, kad pradėjus gilintis į Estijos veterinarijos rinką buvo maloniai nustebintas, kad klinikos ir paslaugų kokybė šioje šalyje yra daug labiau pažengusi, lyginant su Lietuva ar Latvija.

Fotografijoje: „IAM Petcare Growth Fund“ fondo valdytojas Rapolas Markevičius

„Praleidome nemažai laiko lankydami klinikas, bendraudami su veterinarais, gilindamiesi į Estijos rinką, kurioje veterinarijos paslaugų konkurencija yra daug didesnė, o konsolidacijos procesai yra ryškesni. Čia klinikos yra pastebimai aukštesnio standarto, pagal įrengimo lygį, teikiamų paslaugų spektrą ir prieinamumą, vidinių procesų organizaciją, gyvūnų sveikatos draudimo galimybes. Tiek Lietuva, tiek Latvija dar gali labai daug ko pasimokyti iš šios rinkos. Kadangi kuriame tarptautinį klinikų tinklą, įsigydami vieną geriausių klinikų Estijoje, mes turime progą pritaikyti tai, kas veikia geriausiai, vystant klinikas kitose šalyse.“ – teigia R. Markevičius.

Auganti gyvūnų priežiūros rinka

Pasaulinė naminių gyvūnų sveikatos priežiūros rinka 2020 metais buvo vertinama 18,67 mlrd. JAV dolerių ir jai prognozuojamas 9,2 % vidutinis metinis augimas 2021–2028 metais.

„Gyvūnų priežiūros rinka jau ne pirmą dešimtmetį pasaulyje rodo stipriai augančių pritraukiamų investicijų kiekius. Mūsų regionas išties unikalus, nes ši rinka yra dar labai ankstyvoje stadijoje, o tai suteikia galimybę konsoliduoti smulkius rinkos žaidėjus ir pasiekti masto ekonomiką“, – sako „IAM Petcare Growth Fund“ partneris A. Martišauskas.

„Vet Ventures Europe“ Lietuvoje jau yra įsigiję „Dr. Vet“ 5 klinikų tinklą, taip pat atidarę daugiafunkcinę 450 kv. m. Lazdynų veterinarijos ligoninę Vilniuje, bei yra 85% „Jakovo Veterinarijos Centro“ akcininkai.

Plačiau apie „IAM Petcare Growth Fund“.

Dalintis