„Vet Ventures Europe“ veterinarijos klinikų portfelį papildė „Jakovo veterinarijos centru“

2023 05 18

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba 2023 m. gegužės 12 d. suteikė leidimą įmonei „Vet Ventures Europe“, kurios akcininkai yra „I Asset Management“ valdomas fondas „IAM Petcare Growth Fund“ ir „BaltCap“, įsigyti 85 % „Jakovo veterinarijos centro“ akcijų.

„Veterinarijos klinikų tinklų vystymasis Europoje iki šiol yra netolygus, o veterinarijos konsolidacijos procesai Baltijos regione, lyginant su Vakarų Europa, dar tik prasideda. „Jakovo veterinarijos klinika“ – viena iš seniausių privačių Baltijos šalių veterinarijos klinikų, įkurta dar 1991 metais, kuri iki šiol yra neabejotinas lyderis smulkių gyvūnų veterinarijos praktikos rinkoje. Šis sandoris yra itin svarbus žingsnis, kuriant tvarų ir solidų veterinarijos klinikų portfelį, kuris apjungia klinikas, kurdamas pridėtinę vertę per gyvūnų gerbūvio gerinimą, kokybiškų paslaugų prieinamumo didinimą, investicijas į gydytojų tobulėjimą, apskaitos ir IT verslo valdymo sistemų suvienodinimą bei vadovybės stiprinimą.“ – teigia Aurimas Martišauskas, „IAM PetCare Growth Fund“ partneris.

„Jakovo veterinarijos klinikos“ steigėjas ir vadovas Dr. Jakov Šengaut teigia, jog: „Po 30 metų vadovavimo klinikai sprendimas parduoti didžiąją dalį akcijų buvo priimtas, kai apsisprendžiau pasirinkti tarp veterinarijos ir administracinio darbo, kurio augant klinikai ir darbuotojų skaičiui nuolatos daugėjo ir kuris tapo nesuderinimas su mano pašaukimu dirbti gydytoju ir kurti aukščiausios kokybės veterinariją. Iš esmės klinikoje niekas nesikeičia, lieku klinikos veterinarijos vadovu ir džiaugiuosi, kad visą darbo laiką galėsiu skirti veterinarijos darbui ir vadovavimui aukščiausio lygio specialistų komandai, kuria itin didžiuojuosi.“

Šiuo metu klinikoje dirba 57 žmonės, iš kurių 22 yra diplomuoti gydytojai – veterinarijos ortopedijos, vizualinės diagnostikos, odontologijos, neurologijos ir dermatologijos specialistai. Klinikoje dirba net 4 veterinarijos mokslų daktaro laipsnį turintys specialistai, iš kurių trys paruošė bei apgynė disertacijas dirbdami klinikoje.

Būtent šioje klinikoje atsirado pirmasis Vilniuje veterinarijos rentgeno kabinetas (1994 m.), pradėti atlikti pirmi Lietuvos veterinarijoje echoskopijos (ultragarso) tyrimai (1999 m.). „Jakovo Veterinarijos Centras“ taip pat įsigijo pirmuosius Lietuvoje kompiuterinio tomografo (2014 m.) ir magnetinio rezonanso aparatus (2019 m.). Tik per paskutinius 20 metų klinikoje gydėsi virš 150 000 šunų ir kačių.

Kornelijus Čelutka, „Vet Ventures Europe“ valdybos narys ir „BaltCap“ partneris teigia: „Jakovo venterinarijos centras yra tapęs aukščiausio lygio paslaugų sinonimu tiek Lietuvoje, tiek regione. Labai vertiname, kad Jakov Šengaut lieka mūsų partneriu tolimesnėje kelionėje, kuri tik prasideda ir toliau dalinsis savo ilgamete patirtimi.“

„Mano, kaip vadovo ir specialisto, pagrindinis tikslas per šiuos daugiau nei 30 metų buvo Lietuvos gyventojų augintiniams teikti aukščiausius, pasaulinius standartus atitinkančius, veterinarijos diagnostikos bei gydymo metodus. Džiaugiuosi, kad mano ir partnerių „Vet Ventures Europe“ vertybės ir vizija sutampa ir kad jų įsitraukimas į kasdienius įmonės administracinius procesus man atlaisvins rankas gerinti paslaugų kokybę.“ – įmonės veiklos principus ir partnerystę komentuoja J. Šengaut.

Jakov Šengaut akcijų pardavimo sandoryje „Vet Ventures Europe“ atstovavo verslo advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius“.

Auganti gyvūnų priežiūros rinka

Pasaulinė naminių gyvūnų sveikatos priežiūros rinka 2020 metais buvo vertinama 18,67 mlrd. JAV dolerių ir jai prognozuojamas 9,2 % vidutinis metinis augimas 2021–2028 metais.

„Gyvūnų priežiūros rinka jau ne pirmą dešimtmetį pasaulyje rodo stipriai augančių pritraukiamų investicijų kiekius. Mūsų regionas išties unikalus, nes ši rinka yra dar labai ankstyvoje stadijoje, o tai suteikia galimybę konsoliduoti smulkius rinkos žaidėjus ir pasiekti masto ekonomiką“, – sako „IAM Petcare Growth Fund“ partneris A. Martišauskas.

„IAM Petcare Growth“ fondas investuoja į veterinarijos klinikas Baltijos ir CRE regione.

Anksčiau šiais metais „IAM Petcare Growth“ valdomas „Vet Ventures Europe“ atidarė daugiafunkcinę 450 kv. m. Lazdynų veterinarijos ligoninę Vilniuje. Čia įsikūrė didžiausio Lietuvoje veterinarijos tinklo „DrVet“ klinika. Taip pat Lazdynuose, Bukčių gatvėje, veiklą pradėjo „Geri namai“ – šunų viešbutis ir reabilitacijos centras, kuris yra naujas standartas gyvūnų priežiūros rinkoje mūsų šalyje.

„Šių metų gegužės mėnesį dar viena „DrVet“ klinika iš Kalvarijų gatvės persikėlė į naujas, itin modernias patalpas Žalgirio gatvėje, kur klientai gali džiaugtis platesniu paslaugų spektru, o gydytojai patogesnėmis erdvėmis. Šis projektas – puikus pavyzdys, kaip kuriame pridėtinę vertę verslams, kuriuos įsigyjame“, – teigia A. Martišauskas.

Plačiau apie „IAM Petcare Growth Fund“.

Dalintis